dzisiaj jest: 11 grudnia 2017. imieniny: Waldemar, Damazy
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Ręczno
tel. +48 (44) 781-32-69
e-mail: ug@reczno.pl

Aktualności
„ Cudze chwalicie swego nie znacie – walory przyrodnicze województwa łódzkiego”

W dniu 5.06.2017r odbył się w PZSG w Ręcznie apel z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, którego celem było przypomnienie uczniom o dużym znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. W apelu uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz zaproszony gość inspektor ochrony środowiska z Urzędu Gminy w Ręcznie. Spośród wielu form działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego najważniejsza staje się szeroko pojęta edukacja ekologiczna, która pozwoli nam w codziennym życiu dokonywać rozsądnych wyborów.W szkole od 1 września 2016r realizowany jest projekt edukacji ekologicznej:  „ Cudze chwalicie swego nie znacie – walory przyrodnicze województwa łódzkiego”Realizację tego projektu finansowo wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
W ramach realizacji projektu ekologicznego odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne:

- dla przedszkolaków „Ekologia dla najmłodszych”,

- dla klas I –III szkoły podstawowej „ Od robaka do ślimaka”,

- dla klas IV – VI i I – III gimnazjum zajęcia o bioróżnorodności.

Uczniowie poznali lub w najbliższych dniach poznają osobliwości przyrodnicze parków krajobrazowych województwa łódzkiego, uczestnicząc w wycieczkach i zajęciach terenowych w: Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole, Sulejowskim Parku Krajobrazowym, Przedborskim Parku Krajobrazowym, Spalskim Parku Krajobrazowym, Bolimowskiego PK, Załęczańskim PK, Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. 

W ramach realizacji projektu ekologicznego odbyły się konkursy:

- wiedzy oraz konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów gimnazjum;

- plastyczne dla przedszkolaków, oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VI szkoły podstawowej.

Na apelu zostały wręczone nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu. Uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej. Musimy pamiętać, że tak jak chronimy swój dom powinniśmy chronić otaczającą nas przyrodę. Każdy ma obowiązek uczestniczenia w ochronie środowiska. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna i kształtowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat.

« powrót
<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA