dzisiaj jest: 21 sierpnia 2017. imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Ręczno
tel. +48 (44) 781-32-69
e-mail: ug@reczno.pl

Aktualności
„Gdzie mieszka mały skrzat”

Każdy z nas zna bajki o małych skrzatach. Opowiadały nam o nich babcie i mamy przed snem. Mieszkają one tuż obok nas, po cichutku i niezauważalnie. Pomagają w domach i leśnym zwierzętom. Pomagają także autorom pisać piękne książki na ich temat, o czym opowiedział dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Ręcznie Pan Andrzej Grabowski, autor książki „Przygody Skrzata Wiercipięty”, który odwiedził Gminną Bibliotekę w Ręcznie w miniony piątek 6 czerwca 2017r.

W spotkaniu z dziećmi uczestniczył Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń, który przeczytał fragment książki autora. Dzieci z przejęciem słuchały o cudownym świecie małych skrzatów i ich przygodach. Miały także okazję wysłuchać wielu śmiesznych wierszyków, zagadek i słownych rymowanek przysłowiowych, jakie sam autor przybliżył ze swojej książki „Zabawne, śmieszne i pocieszne”.

Zarówno Wójt Gminy jak i sam autor zachęcali dzieci do czytania, bo właśnie wtedy można pobudzić swoją wyobraźnię, poznawać świat i jego najpiękniejsze strony.

Pan Andrzej Grabowski opowiadał o swojej twórczości prozaika, poety, publicysty, autora licznych książek dla dzieci i młodzieży, fraszek, satyr i humoresek. I pomimo iż otrzymał już bardzo wiele nagród literackich najważniejszą zawsze będzie dla niego Order Uśmiechu, jaki otrzymał od dzieci za swoją pracę i twórczość. Książki Pana Grabowskiego są tłumaczone na wiele języków, m.in.: angielski, czeski, francuski, japoński, litewski, łotewski, niemiecki, rosyjski, ukraiński i wietnamski.
A mały Skrzat Wiercipięta zawędrował już do dzieci w Australii.

Rozmowy z dziećmi podczas spotkania wielokrotnie przerywane były śmiechem i oklaskami, gdyż autor niezwykle barwnie przedstawiał historie powstania niektórych swoich książek lub wierszyków.

Młodzi czytelnicy zadawali wiele pytań i wszystko ich interesowało. Pytań nie było końca, począwszy od: Jak długo pisze się książkę? Co trzeba zrobić by zostać pisarzem? Kiedy autor napisał swoją pierwszą książkę dla dzieci? Która jest jego najbardziej ulubiona? I czy skrzaty mieszkają u niego w domu? Autor na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadał.

Dla wszystkich uczestników był to bardzo mile spędzony czas, tym bardziej, że mieli okazję spotkania z niezwykłymi gośćmi, jakimi byli sam autor książek Pan Andrzej Grabowski oraz Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń.

« powrót
<<   Sierpień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
       1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA