dzisiaj jest: 21 sierpnia 2017. imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Ręczno
tel. +48 (44) 781-32-69
e-mail: ug@reczno.pl

Aktualności
Z wizytą w teatrze i w bibliotece

8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Stobnicy, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Narodowy  Teatr Edukacji  z Wrocławia. Była to adaptacja sceniczna znanej i lubianej lektury pt.:,,Szatan z siódmej klasy”. Widzowie zgromadzili się w MOK w Piotrkowie Tryb., gdzie o godz. 9 00 rozpoczął się spektakl. Był on ciekawą, pełną humoru i zwrotów akcji przygodą, w której dobro pokonuje zło, a przyjaźń i serdeczność odgrywają ważną rolę.  Główny bohater, Adaś Cisowski, wzbudził sympatię widzów. Niemniejszą uwagę przykuły pozostałe postacie: Wandzia, pani Gąsowska, a przede wszystkim – tajemniczy włamywacz.   I chociaż adaptacja w wielu momentach znacząco różniła się od książki, to i tak wzbudziła zachwyt młodych widzów, o czym świadczyły salwy śmiechu i burzliwe oklaski po zakończeniu spektaklu.  Przedstawienie przeniosło uczniów w świat wielkiej przygody, naprowadziło na ślad tajemniczego skarbu z przeszłości, ucząc przy tym wszystkim logicznego myślenia. Bohaterowie prezentowali szlachetne zasady, którymi każdy powinien się w życiu kierować. A wszystko to podano w bardzo atrakcyjnej formie. Ważną rolę w spektaklu odegrała muzyka, scenografia oraz kostiumy, tworzące harmonijną całość. 

Po zakończonym przedstawieniu uczniowie udali się na Rynek Starego Miasta. Po drodze jeszcze lekcja historii dotycząca stylu barokowego i „filmowa ławeczka”. W trakcie spaceru po Rynku omówili życie średniowiecznych mieszczan oraz funkcję ratusza. Dość szybko dotarli do drugiego punktu wyjazdu, a była to wizyta w Publicznej Bibliotece Miejskiej przy ulicy Jerozolimskiej. Odwiedziny wpisywały się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego przyłączyła się nasza szkoła. Jego głównym celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań, wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla młodych czytelników. Dzieci zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki oraz pracą bibliotekarza. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się jak należy o nie dbać, na czym polega wypożyczanie. Biblioteka zaskoczyła uczniów olbrzymią ilością książek, audiobooków i nowoczesnym sprzętem komputerowym. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zostali zachęceni i zmotywowani do korzystania ze zbiorów biblioteki miejskiej.

 Dobrze, że zwyczajem Szkoły Podstawowej w Stobnicy stały się także „kulturalne” podróże. Dzięki nim uczniowie oswajają się ze sztuką, przygotowują do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury. To doświadczenie bardzo atrakcyjne i ważne w rozwoju każdego młodego człowieka, w przyszłości – dojrzałego widza i czytelnika.

« powrót
<<   Sierpień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
       1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA