dzisiaj jest: 20 listopada 2017. imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Ręczno
tel. +48 (44) 781-32-69
e-mail: ug@reczno.pl

Aktualności
FESTYN GMINNY 2017 ZA NAMI

Festyn Gminny rozpoczął się Zawodami Sportowo-Pożarniczymi otworzonymi przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Dariusza Lorenca. Po zaciętej walce w dwóch konkurencjach zwyciężyła jednostka OSP Stobnica. Nagrody dla jednostek ufundował oraz wręczył Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń wraz ze Starostą Powiatu Piotrkowskiego Stanisławem Cubałą .

Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń przywitał przybyłych gości z ramienia Województwa, Powiatu, samorządowców okolicznych gmin, Radnych z terenu Gminy Ręczno na czele z Przewodniczącym Rady Gminy. Szczególne powitanie skierował do sponsorów i darczyńców, dzięki którym na festynie znalazły się m.in. darmowe atrakcje  dla dzieci.

Kolejnym punktem imprezy był występ Gminnej Orkiestry pod batutą Pana Wojciecha Kołatka dyrygenta Orkiestry Gminnej przy OSP w Ręcznie. Po występie orkiestry swoje umiejętności muzyczno-wokalne zaprezentowały dzieci z Publicznego Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Ręcznie pod przewodnictwem Pani Ireny Łydżby – Ludwikowskiej oraz Pani Justyny Pakosz-Kowalskiej .

W trakcie Festynu Gminnego można było degustować potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy, które były oceniane przez gości i mieszkańców przybyłych na imprezę. Dla wszystkich kół Gospodyń Wiejskich nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego Stanisława Cubałę oraz wręczone wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Piotrkowskiego Józefem Korpasem, Radną Powiatu Piotrkowskiego Grażyną Lasek oraz Wójtem Gminy Ręczno Piotrem Łysoniem. Wszystkie koła stanęły na wysokości zadania lecz zwycięzcą wg publiczności okazało się Koło Gospodyń Wiejskich z Wielkopola, które otrzymało nagrodę ufundowaną przez gospodarza Festynu Wójta Gminy Ręczno Piotra Łysonia.

W programie festynu nie mogło zabraknąć miejsca dla konkurencji zręcznościowych o Puchar Wójta, który cieszył się ogromną popularnością. Zwycięzca był tylko jeden Pan Sławomir Kuśmierz.

Podczas imprezy mieliśmy możliwość wysłuchania absolwentek PZSG w Ręcznie, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

Przygotowano bardzo wiele atrakcji: bezpłatny plac zabaw, malowanie twarzy, przejazdy pojazdem wielozadaniowym z Państwowej Straży Pożarnej z Piotrkowa Trybunalskiego, zabawa w pianie, bezpłatny pomiar ciśnienia krwi, bezpłatny poziom cukru, jazda na zakręconym rowerze, jazda w alkogoglach oraz przejażdżki samochodem policyjnym.

Gwiazdą   tegorocznego festynu był zespół Lider Dance. Artyści podczas koncertu zaprezentowali  popularne utwory muzyczne. Zgromadzona publiczność owacyjnie podziękowała  artystom za wspaniały występ.

Do późnych godzin nocnych uczestników festynu bawił DJ Stępień podczas zabawy tanecznej  „ Pod  Gwiazdami”.

« powrót
<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA