dzisiaj jest: 11 grudnia 2017. imieniny: Waldemar, Damazy
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Ręczno
tel. +48 (44) 781-32-69
e-mail: ug@reczno.pl

Aktualności
„Kronikarze Sioguna”

Już po raz czwarty młodzi aikidocy ćwiczący w Klubie Aikido Aikikai mogli uczestniczyć w obozie sportowym, podczas którego nie tylko poszerzali wiedzę na temat tej sztuki walki, ale również rywalizowali o zaszczytne miano senpai’ów i czerwone pasy

W tym roku aż 60 osób trenowało, ale i bawiło się w miejscowości Sielpia Wielka. Temat tegorocznego obozu brzmiał „Kronikarze Sioguna” i każda z grup na zakończenie 9-dniowych zmagań prezentowała przygotowaną przez siebie kronikę obozową. Natomiast każdego dnia siedem drużyn, każda nosząca chusty w innym kolorze, tj. Fioletowe Jednorożce, Zielone Żelki, Żółci Muszkieterowie, Płonące Wilki, Szare Byki, Organizm i Niebieskie Tornada rywalizowało w różnych konkurencjach, nie tylko wymagających sprawności fizycznej, ale i logicznego myślenia oraz znajomości aikido.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyły ex-aequo dwie drużyny, dziewczyny z grupy Fioletowe Jednorożce oraz chłopcy z grupy czarnej – Organizm i to oni będą w tym roku nosić czerwone pasy podczas treningów, jako asystenci senseia.

W zwycięskiej drużynie były Jagoda Woźnica i Oliwia Szmalec z dojo Ręczno. Natomiast Niebieskie Tornada godnie reprezentowali: Bartłomiej Woźnica, Oliwier Żak, Piotr Wilczyński, Jan Jagieło i Maciej Sokalski, a dziewczyny z grupy Zielonych Żelków, w zwycięstwie w konkursie czystości wspierała Oliwia Sobczyk.

- Oczywiście na obozie, oprócz aikido było dużo innych atrakcji – mówi sensei Michał Wąs, prowadzący zajęcia w Ręcznie. – Była wizyta w parku linowym, pływanie na rowerkach wodnych, plażowanie i kąpiele w jeziorze, turniej sumo na plaży, zajęcia z chanbary, a co to takiego, po informacje odsyłam do interenetu, ale powiem, że dzieciakom bardzo się podobały – i dodaje: - No i oczywiście nie mogło zabraknąć nocnych treningów. Wszystkich zainteresowanych, jak wyglądało to „od kuchni” zapraszam na naszą stronę klubową Aikido Aikikai, gdzie, jak co roku, prowadziliśmy, blog obozowy.

« powrót
<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA