dzisiaj jest: 18 listopada 2017. imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
wersja polska 
A+ A-
Ogłoszenia
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno
LUKS Czartoria Ręczno
BG SPORT Bąkowa Góra
Archiwum
 - 2012
 - 2011
Urząd Gminy Ręczno
tel. +48 (44) 781-32-69
e-mail: ug@reczno.pl

2012
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno  zostało wpisane  do rejestru stowarzyszeń  20 listopada 2008 . Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową działającą na terenie gminy Ręczno, a jego celem jest działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia społeczności gminy Ręczno, w szczególności poprzez wykonywanie zadań w zakresie:
- pomocy społecznej,
- działalności charytatywnej,
- podtrzymywania tradycji narodowej,
- ochrony i promocji zdrowia,
- działania na rzecz osób niepełnosprawnych,
- upowszechniania kultury, sztuki i edukacji,
- ekologii i ochrony zwierząt ,
- działań na rzecz integracji europejskiej,
- promocji i organizacji wolontariatu.

Dzięki działalności  poprzedniego prezesa Stowarzyszenia,  Ireny Piątek , udało się skorzystać z programu integracji społecznej  PPWOW (  Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich).  Podczas trwania projektu rozpoczął działalność Ośrodek Pracy Twórczej – Organistówka, Klub Seniora oraz Świetlica Wiejska w Majkowicach. Zorganizowano zajęcia związane z regionem (np. spotkania z twórcami ludowymi), zajęcia  kulinarne, warsztaty z  projektowania ogrodów, zajęcia  z rękodzieła,  taneczne, plastyczne, muzyczne (grupa gitarowa), teatralne, sportowe, angielski dla dzieci i dorosłych.
Przeprowadzono też liczne szkolenia dla mieszkańców naszej gminy, które dotyczyły sposobów rozwoju w małej społeczności, integracji oraz rozwoju zawodowego i osobistego. Wtedy też  Stowarzyszenie podjęło współpracę z lokalnymi społecznikami, która zaowocowała wspólną organizacją festynów oraz imprez kulturalnych   w 2010 i 2011 roku, między innymi na Górce Parafialnej (Dzień Amerykański,  Parafiada).  
Prawie wszystkie zainicjowane działania przetrwały próbę czasu i są kontynuowane.
29 marca 2011 r. na walnym zebraniu Stowarzyszenia wybrano nowego prezesa, którym został Piotr Łukasiński.

Stowarzyszenie nadal realizuje cele statutowe takie jak:
- promowanie gminy m.in. poprzez wydawanie bezpłatnego informatora „Tutaj Mieszkam”,
- udział w jarmarkach i pokazach
- integrowanie lokalnej społeczności ( organizowanie oraz współorganizowanie różnych imprez o charakterze kulturalnym i rozrywkowym)
- udział w szkoleniach oraz ich organizowanie
- działalność charytatywna oraz promowanie wolontariatu (pomoc pogorzelcom, akcja „I ty możesz zostać Św. Mikołajem”, zbiórka środków na remont dachu organistówki)
- ochrona i promocja zdrowia ( prowadzenie wykładów na temat zdrowego żywienia)

Obecnie Stowarzyszenie liczy 24 członków, w tym 5 członków zarządu :
Danuta Filocha – wiceprezes
Danuta Stępień – wiceprezes
Piotr Łukasiński – prezes
Zofia Szymanek – sekretarz
Wiesława Okoń – skarbnik

KRS 0000318009
Adres siedziby Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Ręczno
ul Główna 60
97-510 Ręczno
e-mail srgreczno@gmail.com
KIERMASZ WIELKANOCNY

1 kwietnia, Niedziela Palmowa 2012. Wiatr, śnieg, grad i temperatura nieco powyżej 0 stopni. Ale na stoiskach przed kościołem parafialnym w Ręcznie żółto-zielone, wiosenne już dekoracje, zające, kolorowe pisanki, palmy, baranki z ciasta i mazurki.  Na przekór kapryśnej pogodzie i pod wiatr, już od godziny 7 rano, młodzież z MNICH-a, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Stobnicy oraz członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Ręczno sprzedają to, co własnoręcznie wykonali na stoły wielkanocne. Są   wydmuszki ozdobione techniką decoupage, obok jaja udekorowane makaronem i rustykalne obrazki z motywem kogucika. Nie brakuje też tradycyjnych serwetek, przepięknych, koronkowych koszyczków zrobionych na szydełku   i domowych wypieków : mazurków, sernika, rolady, czy baranków i zajączków z ciasta drożdżowego. To zasługa pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które mimo licznych, domowych obowiązków znajdują czas na pracę na rzecz innych, nigdy nie odmawiając współpracy. Są również pachnące miodem świece w kształcie baranków i zajączków własnoręcznie wykonane i podarowane na kiermasz przez Koło Pszczelarzy. I chociaż pogoda nie rozpieszcza i każdy marzy, aby jak najszybciej znaleźć się w ciepłym domu, kupujących nie brakuje. W „godzinach szczytu”, czyli po sumie,  sprzedający z trudem nadążają obsługiwać wszystkich zainteresowanych. Po 17-tej, kiedy kończy się kiermasz, niewiele zostaje na stołach.
 Dochód w kwocie 972 zł zostanie przeznaczony na organizację koncertu, który odbędzie się na początku wakacji na Górce Parafialnej w Ręcznie.
 Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji kiermaszu, jak też kupującym – serdecznie dziękujemy.
                                                     Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno 

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA